Актуально


Робота над трудовим кодексом не припиняється &
між Рівненською обласною державною адміністраці
Над річкою Горинь серед мальовничих лісів та лу
Профспілкова ініціатива щодо запровадження Дня
Український паспорт посідає – перше місце серед

Корисні посилання

394201
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
В цьому місяці
В минулому місяці
Всього відвідувань
41
336
4399
9878
14256
394201

Ваш ІР 18.215.185.97
Дата: 2021-01-18

Хто краще голів первинок знає всю профспілкову кухню? Хто може запропонувати шляхи модернізації, влучно вибрати момент, коли «новинки» профспілки впроваджувати в життя як не вони ж?

 Надія Дмитрівна Погребняк, голова первинної профспілкової організації працівників Національного університету водного господарства та природокористування, значну частину свого життя присвятила профспілковій роботі. Вперше її обрали головою первинки у 2007 року. За період роботи зарекомендувала себе вмілим організатором та компетентним керівником. Діловитість, відповідальність, наполегливість, ініціативність, виваженість, чуйність, доброзичливість - основні риси характеру Надії Дмитрівни.

Надія Погребняк нагороджена нагрудними знаками ФПУ «Заслужений працівник профспілки», «Профспілкова відзнака», нагрудним знаком ЦК Профспілки «Заслужений працівник Профспілки працівників освіти і науки України», має почесне звання Заслужений працівник освіти України.
Цього річ пані Надія склала свої повноваження. Ми попросили її висловити свою думку стосовно модернізації профруху та дати настанови молодим профлідерам.
За роки роботи, за словами Надії Дмитрівни, довелось багато чого пережити. І нерозуміння ролі профспілки, коли люди сприймали її як касу взаємодопомоги, рахували кожну копійку, яку сплачують в профспілку, а це невірно…
- Як приклад, можна взяти 1% відрахувань до соцстраху і 1% у профспілку. Наша первинка, за ці кошти організовувала вечори тематичні до свят, вечорниці, Спартакіади здоров’я між інститутами, надавали за потреби матеріальну допомогу тощо.
Неодноразово ми захищали працівників від неправильного звільнення. Судові справи вигравали, доходили у своїй наполегливій боротьбі навіть до Верховного суду.
Знаєте як радісно було, коли там виграли справу! - говорить Надія Дмитрівна, і в очах її, при цьому, спалахують вогники.
- Але, є одна проблема, - розповідає далі пані Надія, - пасивність, зневіра у більшості людей. Є, звісно, частина спілчан, які не бояться відстоювати свої права і профспілка, звісно ж, їх підтримує, а є – інша частина, вони остерігаються…
Варто зазначити, що у своїй роботі первинка завжди діяла в правовому полі. Не завжди все вдавалося, не всіх вдалося захистити. Та й роботодавці не кожен раз чують профспілку. Особливо важко в період, коли очікуються скорочення, профспілка ж завжди дотична до цього процесу. Звісно, вакансій вистачає не для всіх…
Та все ж, Надія Дмитрівна, дає оптимістичний прогноз майбутнього для профспілки:
- Профспілка потрібна, це аксіома. Щоб втримати членство варто більш радикально працювати, оголошувати страйк, адже це основне знаряддя боротьби профспілок усього західного світу. Добре б було мати свій телеканал, на якому висвітлювати всебічну інформацію про роботу профспілки.
Також, Надія Погребняк, наголосила, що на її думку, дія Колективного договору, малої профспілкової конституції, має розповсюджуватись лише на членів профспілки!
- Інакше будемо і надалі втрачати членство, адже не завжди працівника можна заохотити бути в профспілці іншим чином.

 

Розмовляла Жанна Арсенічева

м. Рівне

Проспект Миру, 7А
поштовий індекс: 33028 
Тел: (0362) 63-37-98, (0362) 63-39-94
Ел. пошта:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.