1919

Ваш ІР 100.26.179.251
Дата: 2021-04-17

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Рівненський обком галузевої профспілки (МЕДСАНТРУД) розпочав свою роботу з травня 1944 року і таку назву мав до 2 лютого 1949 року, пізніше це обком профспілки медичних працівників, а після установчого з’їзду галузевої профспілки України у вересні 1990 року - обласний комітет профспілки працівників охорони здоров’я.

Обласну організацію Профспілки працівників охорони здоров’я у свій час очолювали:

-    Сідлер Олександра Григорівна  -  1945-1950 роки;

-    Коновалова Олена Василівна  - 1953-1955 роки;

-    Петренко Олександр Михайлович - 1955-1956 роки;

-    Явтушенко Юлія Іванівна - 1956-1962 роки;

-    Тріус Тетяна Георгіївна - 1962 -1974 роки;

-    Коломієць Любов Іванівна - 1974-2005 роки.

З 20 жовтня 2005 року Рівненську обласну організацію Профспілки працівників охорони здоров'я України очолює Боровець Сергій Олександрович.

Народився 4 січня 1953 року у с. Яцковичі Березнівського району  Рівненської області. Навчався в Тернопільському державному медичному інституті, який закінчив з відзнакою. Працював ургентним хірургом Рівненської центральної міської лікарні, викладачем хірургії, завідувачем відділенням, заступником директора по практичному навчанню Рівненського медичного училища, заступником завідувача Рівненським міським відділом охорони здоров'я, головним лікарем обласного спецдиспансеру радіаційного захисту населення. У 1999-2005 роках очолював департамент медичного страхування Української страхової компанії “Княжа“. Починаючи з жовтня 2005 року – голова обласної організації Профспілки.

Боровець С.О. входить до складу колегії управління охорони здоров'я Рівненської обласної державної адміністрації, обраний до складу ЦК та  Президії Профспілки працівників охорони здоров'я України, член  Ради Федерації профспілок України.

На сьогодні Рівненська обласна організація Профспілки працівників охорони здоров’я України (надалі – організація Профспілки) це потужна організаційна ланка всеукраїнської галузевої Профспілки яка охоплює 82 відсотки працюючих у закладах охорони здоров'я області, студентів  та викладачів медичних навчальних закладів. На добровільних засадах обласна організація Профспілки входить до складу Федерації профспілок Рівненської області.

Метою діяльності Профспілки є здійснення представництва та  захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки в органах державної влади, місцевого самоврядування, судових органах, міжнародних установах, у взаємовідносинах з роботодавцями та їх об’єднаннями щодо забезпечення здійснення права кожного члена профспілки на працю, гідну оплату праці, підвищення життєвого рівня, забезпечення інших прав та інтересів.

Вищим керівним органом обласної організації Профспілки є  конференція, яка формує на засадах прямого делегування  Раду, а у період між засіданнями Ради постійним керівним органом є Президія.

На V-й звітно-виборній конференції Рівненської обласної організації Профспілки працівників охорони здоров'я України, яка проходила 20 жовтня 2015 року, сформовано Раду у складі 58 осіб та Президію у складі 11 осіб. До складу Ради і Президії за посадою входить Боровець С.О., голова обласної організації Профспілки, який керує роботою цих виборних органів.

Обласна організація Профспілки  створена за виробничо-професійним та територіальним принципами і станом на 1 січня 2018 року об’єднує 104 первинних організації, в яких обрано 97 профкомів та 7 профорганізаторів. Структурно до складу обласної організації Профспілки входять 15 районних організацій,  що територіально об'єднують 45 первинних, а також 55 первинок у закладах охорони здоров'я районного і обласного рівнів та 4 студентських організації медичних навчальних закладів, що входять безпосередньо до складу  обласної організації Профспілки. Чисельно організація нараховує близько 25 тисяч членів Профспілки, з яких 82 відсотки жінок, а  молодь віком до 35 років складає 44 відсотки. Незважаючи на дестабілізуючі процеси у профспілковому русі,  обласна організація галузевої Профспілки  не тільки зберегла організаційну єдність та солідарність у своїх діях, а й реально підтвердила своє місце та роль у громадянському суспільстві.

Основною і найбільш результативною формою соціального діалогу визнано укладання колективних договорів і угод. Ця форма роботи є основою соціального захисту прав та інтересів працівників, трудових та виробничих відносин у медичних закладах та установах  галузі. Для цих цілей на обласному рівні удосконалено та укладено нову Галузеву угоду про співпрацю та соціальне партнерство між управлінням охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації та радою обласної організації Профспілки на 2016-2020 роки. Колективні договори укладені в усіх закладах охорони здоров’я, де діють первинні організації Профспілки.

У дитячих оздоровчих закладах при організаційній і фінансовій участі  обласної організації Профспілки щорічно оздоровлюється близько 300 дітей медичних працівників. В оздоровчих закладах щорічно відпочивають і набираються сил діти із малозабезпечених сімей, діти-інваліди, напівсироти, яким путівки надаються безкоштовно.

У закладах охорони здоров’я області функціонують 16 художніх колективів, яким присвоєно почесне звання «Народний аматорський художній колектив профспілок України». Це в основному хори і вокальні ансамблі. Крім цього є багато виконавців так званих малих форм: дуетів, квартетів, тріо, солістів, виконавців оригінального та інструментального жанрів, фольклорних ансамблів, тощо.

Контактні телефони працівників виконавчого апарату обласної організації Профспілки:

-   голова Боровець Сергій Олександрович – тел. (0362) 26-47-31

-   заступник голови Коханюк Михайло Андрійович тел. (0362) 62-32-39

-   головний бухгалтер Демчук Марія Феофілівна – тел. (0362) 63-33-78

Головні спеціалісти:

-  з питань соціально-економічного захисту, Границька Світлана Василівна, тел. (0362) 62-32-39

-  правовий інспектор праці, Маруха Віктор Антонович (0362) 62-32-39